méně než minuta
Nikola Vránová

Dobrý den, přemýšlím o tom, že si necháme naistalovat venkovni rolety, nicméně uvazuji o jedné věci. Pokud budu chtít jenom trochu „přístínit“ (napr hodinku mi svítí přímé slunce do obýváku, špatně vidím na televizi, ale nechci mít tmu, protože v té místnosti normálně funguji), rozsvěcovat mi přijde zbytečné. Máte k venkovním roletám jeste třeba interiérové žaluzie, nebo třeba nějaké polopropustné závesy? Jak tyto situace řešíte? Děkuji.

Reakce (4 komentáře)

 • neregistrovaný

  Máte u nás účet? Přihlaste se nebo pokračujte přes Facebook. Nemáte? Stačí
 • Jan Antonín
  Jan Antonín profesionál

  Počítejte, že venkovní rolety se dělají max do šíře cca 3000 mm, ale venkovní žaluzie až do max 5000 mm. Musíte tedy zvážit jestli použít šířkově 2 ks rolet nebo 1 ks žaluzií. Pokud koupíte žaluzie ze zesílenou lamelou (lem po bocích lamely) tak jejich světelná těsnost bude vysoká a zatemnění se bude rovnat zatemnění venkovních rolet. Pokud ale chcete větrat nebo lehce přistínit, tak u rolet je pouze možnost povytažení do větrací funkce kdy jsou vidět mezi lamelami perforované větrací díry což částečně prosvětlí místnost, ale rozhodně ne moc. Jedinou možností je poté rolety cca o 50 cm povytáhnout nebo koupit rolety viz komentář níže s integrovanými klapkami od firma Stínící Technika pan Nedbalec.

 • Jaroslav Špráchal
  Jaroslav Špráchal

  Rolety mají ventilační otvory mezi lamelami, ale ty moc světla do interiéru nepustí. Je fakt, že roleta nikdy nepropustí tolik světla jako žaluzie. Jedině že by jste zvolila tzv. Roletu s integrovanou sítí a větracími klapkami v lamelách. Vyrábí ji např firma Stínící Technika Nedbalec.

Je diskuse užitečná? Dejte o ní vědět ostatním!

Kategorie diskusního fóra

Na vaše dotazy čekají 2 profesionálové.


Poslední z diskusí

Staňte se profesionálem

Slovem profesionál označujeme lidi, kteří se v oboru vyznají a jsou ochotni poradit nebo se podělit o své zkušenosti v diskusích i jinde. Profesionálem se může stát každý kdo má náležitou praxi a profesní předpoklady.

Mám zájem


Nejnovější krátké zprávy

Nejnovější odborné články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace