Window Holding 3 minuty

Řešíte, jaký typ dveří si zvolit pro vaši terasu? V tomto článku vám blíže popíšeme možnosti jak balkonové sestavy, tak i posuvných skládacích nebo zdvižně posuvných dveří.

Které dveře na terasu jsou pro vás vhodnější?

Vyberte si hned z několika možností, jak dveře na terasu vyřešit

  • Balkonová sestava – je nejlevnějším řešením (cca od 7 tis. Kč)
  • Posuvné dveře – PSK Portal, středně drahé řešení (od 25 tis. Kč)
  • Skládací dveře – FS Portal, dražší řešení (od 40 tis. Kč)
  • Zdvižně posuvné dveře – HS Portal, nejdražší řešení (od 60 tis. Kč)

Balkonová sestava

Představuje klasické řešení, tj. kombinaci balkónových dveří a oken. Toto řešení dveří na terasu se hodí zejména u rekonstrukcí, případně u bytových či panelových domů. I když jde o klasické řešení dveří na terasu, je plně funkční a představuje jednu z tepelně nejúspornějších variant. Balkonové dveře mohou mít buď klasický práh tvořený okenním rámem, nebo nízký hliníkový práh.


posuvne-dvere

Posuvné dveře

Systém PSK Portal patří mezi nejžádanější řešení dveří na terasu. Hodí se jak do novostaveb, tak do rekonstrukcí, záleží pouze na dispozici vchodu. Jde o velmi cenově přijatelné řešení. V zásadě jde o klasický okenní profil, kde je pevné a posuvné křídlo, díky němuž vznikne dojem velké prosklené plochy. Posuvné křídlo dveří na terasu se ovládá pomocí jedné kliky. Otočením lze nastavit ventilaci, dalším posuvem se celé křídlo předsune dovnitř před pevné zasklení a tažením dveří se posuvné křídlo dveří na terasu po vodících kolejnicích předsune podél pevného křídla. Na výběr je varianta se spřaženou a s nespřaženou klikou, která je větších rozměrů. Zde doporučujeme přesně se na funkčnost informovat a případně si dveře nechat ukázat v některé z výstavních galerií VEKRA.

skladaci-dvere1

Skládací dveře

Skládací dveře FS Portal jsou elegantním řešením, které je vhodné tam, kde je potřeba při otevření získat co největší průchod. Skládací dveře na terasu se totiž velmi jednoduše úplně složí do harmoniky a tak není nutné omezovat průchod pevným křídlem, jako je tomu v ostatních případech. Pokud budete o skládacích dveřích na terasu uvažovat, je třeba požádat o konzultaci naše odborné konzultanty, protože tento typ dveří na terasu nemusí být dostupný ve všech profilových systémech.

zdvizne-posuvne-dvere

Zdvižně posuvné dveře

Zdvižné posuvné dveře HS Portal jsou nejmodernějším řešením dveří na terasu, které se hodí zejména do novostaveb a všude tam, kde potřebujeme průchod skrz dveří na terasu zcela bez bariér. Základem těchto dveří je široký rám s kombinací pevných a pohyblivých dveřních křídel. Tento typ dveří na terasu se nabízí v několika konstrukčních možnostech a je vhodný zejména tam, kde je potřeba osadit velkou prosklenou plochu. Konstrukce v masivním rámu umožňuje posuv křídel o velmi vysoké hmotnosti, v případě hliníkových konstrukcí může jít až o téměř 400 kg. Je to opravdu velmi moderní řešení dveří na terasu, kde je ale zároveň nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.

window_holding_logo

Rádi byste se dozvěděli bližší informace o firmě Window Holding, která článek vytvořila? Můžete si prohlédnout její další články.

Navštivte firemní profil Window Holding nebo web windowholding.cz.

Zaujalo vás téma článku, produkt nebo služba?
Poptejte nezávazně a zcela zdarma firmu Window Holding a ona se vám sama ozve!

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními!

Názory k článku (3 komentáře)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace